windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Google Microsoft Narzędzia Programy Windows 10

Chrome lepiej zintegruje się z Windows 10

Microsoft próbuje zachęcić jak największą grupę użytkowników do korzystania z przeglądarki Edge. Póki co są to działania mało skuteczne. Konkurencja tymczasem nie śpi i intensywnie rozwija swoje produkty. Google wprowadza właśnie do Chrome funkcję pozwalającą na jeszcze lepszą integrację przeglądarki z systemem Windows 10.

Mowa o przeprojektowaniu powiadomień przesyłanych do przeglądarki. Google w wersji testowej Chrome – Canary wprowadziło nowy rodzaj powiadomień o najważniejszych zdarzeniach i subskrupcjach wyświetlanych za pośrednictwiem przeglądarki – będą one teraz integrowały się z Centrum Akcji systemu Windows 10 i będą tamże wyświetlane podobnie, jak ma to miejsce w przypadku aplikacji uniwersalnych. Oczywiście nowa funkcja Chrome jest dopiero testowana przez Google i minie jeszcze trochę czasu zanim zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom, gdyż po prostu może jeszcze działać dość niestabilnie.

Niemniej jednak cieszy fakt, że Google interesuje się nowościami będącymi składowymi Windows 10, oraz dzięki wzbogacaniu Chrome o nowe funkcje dba o to, by użytkowanie tej niezwykle popularnej przeglądarki było w przypadku „dziesiątki jak najbardziej wygodne i intuicyjne. Oby tak dalej! Czekamy na wprowadzenie funkcji do oficjalnej wersji Chrome.

Źródło: MSPU