windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności iOS Microsoft Narzędzia Programy

Microsoft Edge dla iOS ze wsparciem dla iPada

Preglądarka Microsoft Edge, która zadebiutowała wraz z systemem Windows 10, miała być receptą na spadającą popularność Internet Explorera, który nie radził już sobie w starciu z konkurencyjnymi przeglądarkami. Okaząło się jednak, że nowość nie cieszy się taką popularnością, jak oczekiwano w Redmond. Zdecydowano wic o wydaniu Microsoft Edge dla platform iOS oraz Android. W tym pierwszym przypadku, ostatnia aktualizacja przynosi bardzo ważną nowość.

Do tej pory przeglądarka Edge optymalizowana była głównie do pracy z urządzeniami iPhone. Microsoft jednak zauważa,  ze wielu użytkowników Edge korzysta także z iPadów i wraz z ostatnią aktualizacją dodaje do swojej przeglądarki wsparcie dla tych urządzeń. Oznacza to, że Edge dla iOS będzie teraz optymalizowane także w zakresie pracy z urządzeniami opartymi o system Apple, lecz wyposażonymi w większe ekrany. Oczywiście w pierwszej kolejności nowość trafia do wersji beta przeglądarki. Odnotowuje także prawie miesięczny poślizg, gdyż pierwotnie zapowiadana była na początek lutego.

No cóż – sam nie należę do grona użytkowników Edge, jednak życzę produktowi Microsoftu jak najlepiej. Miejmy nadzieję, że Edge zdobędzie jeszcze serca wielu użytkowników systemu Windows (i nie tylko!). Może to być trudne zadanie, jednak nie jest ono niewykonalne. Być może już wkrótce Microsoft wpadnie na jakiś rewolucyjny pomysł związany ze swoim produktem, dzięki któremu namiesza on jeszcze na rynku przeglądarek.

Źródło: Neowin