windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows Phone

Microsoft naprawia błąd Sklepu w Windows Phone 8.1

Windows Phone 8.1 to świetny, aczkolwiek nieco już zapomniany przez nas system. Okazuje się jednak, że Microsoft nadal pamięta o jego użytkownikach. Od jakiegoś czasu nękał ich uporczywy błąd (80070020) związany z dostępem do zawartości Sklepu Microsoft. Koncern z Redmond właśnie go naprawił.

Wspomniany błąd skutecznie uniemożliwiał pobieranie gier i aplikacji ze Sklepu, co mogło mocno zirytować oddanych użytkowników systemu. Warto bowiem zaznaczyć, że wielu spośród nich ostatecznie nie zdecydowało się na aktualizację do Windows 10 Mobile, lub zwyczajnie nie mogło jej przeprowadzić z powodu braku wsparcia dla większości smartfonów Lumia. Serwis MSPU wskazuje na to, że przyczyną problemów mogły być kłopoty Microsoftu z certyfikatami. Na szczęście koncern z Redmond umożliwił już na powrót pobieranie aplikacji ze Sklepu. Szkoda tylko, że jest on już coraz bardziej ubogi w kwestii przydatnych aplikacji.

Nie da się ukryć, że Windows Phone 8.1 najlepsze lata ma już za sobą. Mimo to system ciągle pochwalić się może gronem wiernych użytkowników. W końcu wielu z nas ceniło go bardziej, niż nieudanego następcę, który pogrzebał na rynku mobilne „okienka”. A czy Wy nadal z niego korzystacie? Zapraszamy do dyskusji.

Źródło: MSPU