windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Surface Phone Urzadzenia Windows 10

Microsoft przygotuje modułowego smartfona z Windows 10?

Ze względu na prezentację Windowsa 10 dla ARM, Surface Phone ponownie jest obiektem licznych spekulacji i na nowo rozbudza wyobraźnię użytkowników oraz fanów „okienek”. Ostatnimi czasy w sieci pojawiła się ciekawa koncepcja owego smartfona – zaprojektowanego w oparciu o budowę modułową. Czy taki sprzęt mógłby podbić rynek?

Przekonaliśmy się już. że projekty smartfonów modułowych nie spotykały się ze szczególnie ciepłym przyjęciem ze strony użytkowników. Mam tu na myśli urządzenia pracujące pod kontrolą Androida. Nie wiadomo jeszcze jak miałaby wyglądać owa „modułowość” w wykonaniu Microsoftu. Być może chodzi o dołączaną klawiaturę i ewentualnie moduły związane z aparatem? Microsoft opatentował już przecież specjalną, magnetyczną blokadę, która mogłaby zostać wykorzystana przy konstruowaniu Surface Phone. Koncern z Redmond udowodnił nam również, że potrafi projektować ciekawe urządzenia. Gorzej jednak wygląda natomiast kwestia zachęcenia użytkowników do ich zakupu.

Z niecierpliwością czekamy na pierwsze oficjalne informacje, powiązane z Surface Phone. Microsoft w jego kwestii nadal konsekwentnie milczy. Mam jednak nadzieję, że już wkrótce koncern z Redmond bardzo pozytywnie nas zaskoczy. Pozostaje jednak pytanie – czy Surface Phone na rynku urządzeń mobilnych będzie jeszcze w dzisiejszych czasach komukolwiek potrzebny?

Źródło: MSPU