windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności iOS Microsoft Narzędzia Programy

Microsoft Edge dla iOS z nowymi funkcjami

Przeglądarka Microsoft Edge pod wieloma względami jest lepsza od swojego wieloletniego poprzednika, czyli Internet Explorera. Wciąż jednak nie może do siebie przekonać użytkowników Windowsa, i dogonić konkurencji pod wzgledem popularności. Podobnie jest z Edge dla Androida oraz iOS. Microsoft nie zniechęca się jednak i stara się stale ulepszać swój produkt. Tym razem usprawnienia trafiają do Edge dla iOS.

Wśród nowości możemy wymienić m.in. wsparcie dla znanej z iOS funkcji 3D Touch. Warto wspomnieć również o dodaniu do przeglądarki opcji wyszukiwania informacji na stronach internetowych. Microsoft pracuje także nad tym, by Edge dla iOS dobrze współpracowało z innymi aplikacjami. W najnowszej wersji przeglądarki udoskonalono współpracę na linii Edge – Outlook oraz uproszczono procedurę udostępniania linków z aplikacji do przeglądarki z Redmond dzięki umieszczeniu odpowiedniej opcji na karcie udostępniania. Dłuższe przytrzymanie linku w przeglądarce natomiast, spowoduje teraz otwarcie strony do której on prowadzi w tle.

Microsoft zadbał również o to, by przeglądarka Edge włączała się o wiele szybciej. Pozostaje pytanie – czy dynamicznie wprowadzane w aplikacji poprawki i nowe funkcje przyczynią się do jej popularyzacji? To akurat może być niezwykle trudne do osiągnięcia.

Źródło: MSPU