windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows Phone

Windows Phone powoli odchodzi w niepamięć. A Microsoft przykłada do tego rękę…

Smartfony pracujące pod kontrolą systemu Windows Phone (a więc znamienita większość  słuchawek z rodziny Lumia) powoli odchodzą w niepamięć. Coraz większy odsetek użytkowników mobilnego Windowsa zmienił już platformę. Rękę do umieszczenia swoich produktów na śmietniku historii przykłada także sam Microsoft. Niemiłe wieści mamy dla użytkowników systemów Windows Phone 7.5 i 8.

Jeśli odnotowaliście w ostatnich dniach drobne problemy z funkcjonalnością Waszych smartfonów pracujących pod kontrolą starszych wersji Windows Phone, to nie są one niestety dziełem przypadku. Od dnia 20 lutego bowiem, Microsoft wyłączył powiadomienia push w przypadku właśnie Windows Phone 7.5 i Windows Phone 8. Co to oznacza dla użytkowników? Nie otrzymamy już w naszym smartfonie wspomnianych powiadomień push. Nie będą się już także aktualizowały „żywe kafelki”. Co ważne, użytkownicy nie będą też już mogli wyszukiwać swoich smartfonów w usłudze Find my Phone. Najgorsze jest jednak to, że podobny los może wkrótce spotkać użytkowników systemu Windows Phone 8.1 (choć Microsoft zarzeka się, że póki co ta wersja systemu jest jeszcze wspierana).

No cóż – są to smutne wieści. Koncern z Redmond wyraźnie daje nam do zrozumienia, że przygoda z rynkiem smartfonów była dla Microsoftu nieporozumieniem. Osobiście jestem zdania, że mobilne „okienka” pogrzebał system Windows 10 Mobile. Przecież w czasach Windows Phone 8.1 smartfony Lumia były całkiem popularne, czyż nie?

Źródło: Neowin