windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Urzadzenia Windows 10 Mobile

Microsoft naprawia problem z telefonem Alcatel Idol 4 Pro… przez przypadek

Alcatel Idol 4 Pro to jeden z ostatnich smartfonów z Windows 10 Mobile na pokładzie. Urządzenie nadal dostępne jest w sprzedaży, mimo klęski projektu Microsoftu związanego z mobilnymi „okienkami”. Oferuje użytkownikom mocną specyfikację, która obejmuje m.in. 4 GB pamięci RAM, wsparcie dla Continuum czy aparat o rozdzielczości 21 MP. Na jego wyposażeniu znalazł się też czytnik linii papilarnych, który do tej pory potrafił sprawiać problemy.

Do tej pory Microsoft nie kwapił się do rozwiązania wspomnianego problemu. W Redmond, z racji fiaska systemu Windows 10 Mobile, chyba nikt nie myśli już o tym oprogramowaniu poważnie. Jak się jednak okazuje, ostatnie aktualizacje zbiorcze dla mobilnej „dziesiątki” (warto wspomnieć, że tylko na takowe może już ów system liczyć) naprawiają błąd czytnika linii papilarnych. Co jest najciekawsze – nikt tego wcześniej nie planował. Dzięki poprawce czytnik w smartfonie Alcatel Idol 4 Pro powinien działać dużo sprawniej.

Jak widać, w Redmond wszystko jest możliwe i pewnie jeszcze niejedna wiadomość wypływająca z siedziby Microsoftu nas zaskoczy. No cóż – przypadkowo czy nie – cieszy fakt, że Alcatel Idol 4 Pro doczekał się wreszcie poprawki.

Źródło: MSPU