windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Narzędzia Programy Windows 10 Windows 10 Mobile Windows 10 S

To koniec Ubera dla Windows 10!

Uber to dość kontrowersyjna, ale i jednocześnie bardzo popularna usługa transportowa, która na naszym rodzimym, polskim rynku pojawiła się już jakiś czas temu. Podobnie było z aplikacją dla Windows, która w Sklepie zaznaczyła swoją obecność już w 2013 roku. Jak się jednak okazuje, już wkrótce użytkownicy „okienek” będą musieli się z nią pożegnać.

Jakie są powody takiej decyzji? Na pewno można wśród nich wymienić bardzo kiepskie recenzje, jakie zbierał Uber dla Windows. Aplikacja bardzo często zawodziła użytkowników pod względem funkcjonalności. Ze względu na upadek projektu Windows 10 Mobile twórcom nie opłaca się tworzyć klienta Ubera od nowa. W końcu użytkownicy tabletów i komputerów mogą skorzystać z usług serwisu za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Aplikacja mobilna Ubera natomiast, będzie nadal oferowana dla Androida (Jelly Bean i nowsze) oraz iOS (wersja 7 i nowsze).

Trudno się dziwić takiemu stanowi rzeczy. W końcu bezsensem byłoby utrzymywanie aplikacji nie przynoszącej twórcom wymiernych korzyści. Niestety Sklep Microsoft ostatnimi czasy coraz bardziej pustoszeje i nie zapowiada się, by sytuacja uległa zmianie.

Źródło: MSPU