windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10 S

Microsoft wprowadza zmiany w Windows 10 S

Windows 10 S według założeń Microsoftu, ma być godną konkurencją dla dynamicznie rozwijającego się Chrome OS.  Jest to system lekki, bezpieczny i szybki. Być może jednak w najbliższym czasie zostanie przez koncern z Redmond gruntownie przemodelowany.

Według najnowszych doniesień, na wiosnę Microsoft wprowadzi na rynek nowe edycje konsumenckie Windowsa 10. Będą to wersje: Entry, Value, Core, Core+ oraz Advanced. Zmiany takie są podyktowane weryfikacją polityki cenowej koncernu z Redmond, mającej przełożyć się na niższe ceny komputerów i tabletów. Z rynku zniknie Windows 10 S. Nie jednak jako produkt, a jako oddzielny system. Zostanie on składową nowych edycji Windowsa jako „tryb S”. Dzięki temu ma zostać zażegnany problem braku popytu na ów system. Przejście z Windows 10 S na Windows 10 Pro nadal pozostanie płatne. Warto jednak odnotować, że Windows 10 Home także otrzyma „tryb S” i w tym przypadku przesiadka na „pełnego” Windowsa ma być bezpłatna.

Czy powyższe zmiany przełożą się na zwiększenie popularności Windows 10? Z pewnością takie są założenia koncernu z Redmond. My przekonamy się o tym dopiero za jakiś czas, gdy w sieci pojawią się kolejne statystyki związane z popularnością poszczególnych odsłon „okienek”.

 Źródło: PC World