windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Narzędzia Programy Windows 10 Mobile Windows Phone

Aplikacja Navigon zniknie ze Sklepu Microsoft

Decyzja Microsoftu związana z porzuceniem mobilnego Windowsa już wielokrotnie odbiła się negatywnie na samych użytkownikach systemu. Wstrzymano sprzedaż smartfonów Lumia oraz zaprzestano dalszego prowadzenia programu Insider dla Windows 10 Mobile. Najgorsze jest jednak to, że ze Sklepu Microsoft znikają kolejne aplikacje gdyż ich twórcom najzwyczajniej nie opłaca się już dalszy rozwój owych produktów. Już wkrótce podobny los czeka program Navigon.

Jest to aplikacja nawigacyjna, która w przypadku mobilnego Windowsa była dość długo wyczekiwana. Teraz będzie trzeba poszukać alternatywy.

As Microsoft ended the support for Windows Phone, we decided to leave the platform with a heavy heart. Starting May 2018 it will no longer be possible to purchase the NAVIGON App incl. its In-Apps. Active In-apps (such as FreshMaps) will continue to work and we will provide map updates within the purchased period.

Wsparcie dla Navigona dla Windows 10 Mobile i Windows Phone zakończone zostanie w maju. Nie będzie już można wtedy zakupić aplikacji ani dokonać płatności za jej dodatkowe funkcje. Użytkownicy, którzy mają wykupioną subskrypcję w aplikacji, będą mogli ją dokończyć. Przez czas kek trwania mają również rzekomo otrzymywać aktualizacje map.

Sytuacja Windowsa dla smartfonów jest bardzo nieciekawa. Z platformy znikają kolejne aplikacje i już wkrótce urządzenia Lumia mogą posłużyć nam jako zwykłe telefony z prostymi funkcjami internetowymi. To smutne. Ale taki właśnie los naszemu ulubionemu systemowi zgotował sam Microsoft.

Źródło: Neowin