windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Narzędzia Programy Windows 10

Office 2019 nie będzie dostępny dla wszystkich użytkowników Windows

Microsoft Office to oprogramowanie, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie codziennej pracy. Owszem, istnieją alternatywy, jednak żadna z nich nie zyskała do tej pory podobnej renomy. Już wkrótce jednak, dostępność najnowszej odsłony jednego z ważniejszych produktów Microsoftu może zostać w znaczącym stopniu ograniczona. Koncern z Redmond potwierdził, że Office 2019 będzie dystrybuowany w sposób nieco odmienny, niż miało to miejsce do tej pory.

Możliwość skorzystania z najnowszej odsłony Microsoft Office, która zadebiutuje w bieżącym roku, otrzymają jedynie użytkownicy systemu Windows 10. Pakiet biurowy udostępniony zostanie w drugiej połowie tego roku. Warto odnotować, że koncern z Redmond wprowadzi zmiany jeśli chodzi o wsparcie dla oprogramowania Office. Do tej pory mieliśmy do czynienia z pięcioletnim okresem podstawowego wsparcia i pięcioletnim okresem wsparcia rozszerzonego. Ten drugi, wraz z debiutem Office 2019 zostanie skrócony do zaledwie dwóch lat.

Być może Microsoft poprzez udostępnienie Office 2019 jedynie w przypadku systemu Windows 10, chce skłonić kolejnych użytkowników do przesiadki na „dziesiątkę”. W końcu najnowszy Windows nadal nie jest tak popularny, jak oczekują tego w Redmond. Czy takie działania przyniosą rezultaty? Czas pokaże.

Źródło: MSPU