windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10 Mobile

Microsoft przypomina że Windows 10 Mobile w zasadzie jest „martwy”

Gdy Microsoft uruchamiał program Windows Insider, oraz gdy jakiś czas później oficjalnie debiutował system Windows 10 Mobile, wszyscy mieliśmy nadzieję na powiew świeżości na rynku urządzeń mobilnych. Rzeczywistość jednak okazała się dla koncernu z Redmond bardzo brutalna i „dziesiątka” nie poradziła sobie w starciu z Androidem oraz iOS.

Microsoft już jakiś czas temu całkowicie zaprzestał sprzedaży urządzeń pracujących w oparciu o Windows 10 Mobile (mowa tu o smartfonach Lumia). Z czasem zaczęły się też pojawiać w oficjalnych źródłach informacje wskazujące na to,  że system Windows 10 Mobile nie będzie dłużej rozwijany. Dziś wiadomo to już na pewno. „Dziesiątka” utknęła już w martwym punkcie i nie otrzyma żadnych nowych funkcji. Co prawda do czasu zakończenia oficjalnego wsparcia ostatnie smartfony Lumia (z serii x5x) będą jeszcze otrzymywały poprawki bezpieczeństwa. Zamknięty jednak został program Windows Insider dla Windows 10 Mobile. Dalszego rozwoju systemu nie będzie. Z Windows 10 Mobile można się powoli żegnać.

Co dalej? Nie wiadomo czy Microsoft kiedykolwiek wróci do segmentu smartfonów. Nadal cisza panuje w kwestii wyczekiwanego Surface Phone. Co prawda mamy już Windowsa dla ARM, jednak jak na razie nikt nie pokusił się o prezentację pracującego w oparciu o ten system smartfona. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość. Chodź i ta w odniesieniu do poczynań Microsoftu może powoli się kończyć.

Źródło: Twitter