windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności iOS Microsoft Narzędzia Programy

Przeglądarka Microsoft Edge dla iPada zadebiutuje w lutym

Przeglądarka Microsoft Edge początkowo miała być udostępniana jedynie użytkownikom systemu Windows 10. Z czasem jednak, w obliczu rynkowej katastrofy związanej z systemem Windows 10 Mobile, koncern z Redmond postanowił o ekspansji Edge w kierunku konkurencyjnych platform, czyli iOS oraz Androida.

W przypadku iOS, przeglądarka Microsoft Edge dostępna jest już od kilku miesięcy – najpierw w wersji beta, a obecnie w postaci oficjalnej dystrybucji. Do tej pory jednak, optymalizowana była głównie pod kątem pracy z urządzeniami iPhone. Czas więc wielki, by Microsoft zabrał się za przygotowanie swojego produktu w kierunku tego, by jak najlepiej współpracował on z równie popularnymi iPadami. Jak udało się nam dowiedzieć, przeglądarka Edge z tabletami od Apple będzie współpracowała lepiej już w lutym bieżącego roku.

To dobry znak. Przeglądarka Microsoft Edge bowiem ciągle nie jest tak popularna, jak oczekiwałby tego koncern z Redmond. W starciu z Chrome czy Firefoxem nadal wygląda blado. Miejmy nadzieję, że z czasem sytuacja ta ulegnie zmianie.

Źródło: Neowin