windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Narzędzia Programy

Ciekawa funkcja już wkrótce w OneDrive dla Biznesu

OneDrive to jedna z ważniejszych usług w ofercie Microsoftu. Jest to też jedna z najważniejszych chmur na rynku. Korzystają z niej indywidualni użytkownicy, ale także i klienci biznesowi. Koncern z Redmond zapowiedział właśnie nową, i bardzo przydatną funkcję dedykowaną właśnie OneDrive dla Biznesu.

Mowa o możliwości przywracania usuniętych plików (ang. Files Restore). Funkcja ta pozwoli na odzyskiwanie usuniętych definitywnie danych z okresu ostatnich 30 dni (wcześniej zapowiadano, że będzie możliwe przywracanie danych z okresu 90 dni wstecz). Nowość zapowiedziana została już w trakcie zeszłorocznej konferencji Ignite. Ucieszy ona szczególnie tych klientów Microsoftu, którzy w OneDrive przechowują ważne pliki. Teraz ryzyko ich utraty zostanie w znaczny sposób ograniczone.

Funkcja przywracania plików do OneDrive już trafia do pierwszych klientów koncernu z Redmond. Będzie teraz z pewnością intensywnie testowana i w ciągu nadchodzących tygodni powinna zostać udostępniona publicznie. Cieszy fakt, że Microsoft intensywnie rozwija swój dysk internetowy. Miejmy nadzieję, że nie będzie zwalniał w tej kwestii tempa.

Źródło: Neowin