windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10

Windows 10 nadal za darmo? Microsoft nie wstrzymał promocji z aktualizacją

W momencie rynkowego debiutu systemu Windows 10, Microsoft przedstawił użytkownikom legalnych kopii poprzednich odsłon systemu bardzo ciekawą promocję. Uzyskali oni możliwość przeprowadzenia na pokładzie swoich urządzeń darmowej aktualizacji do „dziesiątki” (z której sam chętnie skorzystałem). Promocja miała być ograniczona czasowo, jednak jak się okazuje – nadal można z niej skorzystać.

Teoretycznie promocja miała zakończyć się już dość dawno – bo 29 lipca 2016 roku. Jak się jednak okazało, Microsoft nie dotrzymał tego terminu. Może to wynikać z ciągle słabych wyników „dziesiątki” choćby w odniesieniu do ciągle najpopularniejszego w rodzinie systemów z Redmond Windowsa 7. Jakiś czas temu w rozmaitych serwisach technologicznych pojawiła się informacja wskazująca na to, że Microsoft wydłużył promocję związaną z darmową aktualizacją oprogramowania do Windows 10. Ostatecznym terminem, do którego rzekomo można było jej dokonać miał być 31 grudnia zeszłego roku. Nic z tego. Kolejnym terminem lansowanym przez koncern z Redmond został dzień 16 stycznia 2018. Microsoft jednak nadal tkwi w tej kwestii w ogromnym niezdecydowaniu. W sieci pojawiają się kolejne głosy wskazujące na to, że aktualizacja jest nadal dostępna.

Czy promocja w najbliższym czasie zostanie zakończona? Tego chyba póki co nie wiedzą nawet w Microsofcie. Biorąc jednak pod uwagę rynkowe udziały Windowsa 10, chyba nikomu nie będzie się w Redmond do tego śpieszyło.

Źródło: Softpedia