windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Gry Xbox

Xbox One kompatybilny z coraz większą ilością klasycznych gier. Czas na EA!

Microsoft już jakiś czas temu zapowiedział, że konsole z rodziny Xbox One będą kompatybilne z wieloma produkcjami dedykowanymi wcześniejszym odsłonom urządzeń dla graczy z Redmond. Jak na razie Amerykanie słowa dotrzymują i na pokładzie nowych Xboxów możemy już uruchomić sporą ilość starszych tytułów. Swoją cegiełkę postanowiło dołożyć do akcji Electronic Arts.

Dzięki temu, na konsolach Xbox One uruchomimy pierwszą, kompatybilną z nowymi konsolami grę od EA. Mowa o tytule Black. Od razu warto zaznaczyć, że produkcja będzie dostępna w ramach abonamentu EA Access dla Xbox. Mamy do czynienia ze strzelaną będącą już w zasadzie klasykiem, gdyż wydana została ona blisko 12 lat temu. Oczywiście gra została nieco „poprawiona”, dzięki czemu będziemy mogli uruchomić ją w wyższej rozdzielczości. Jeśli nie wykupujecie abonamentu EA Access, a jesteście zainteresowani sprawdzeniem Black, to możecie zakupić grę za równowartość 9,99 USD.

Cieszy fakt, że coraz więcej klasycznych tytułów udostępnianych jest dla konsol nowej generacji. Wielu spośród graczy lubi wracać do ulubionych, starszych gier. Mam nadzieję, że już wkrótce baza produkcji kompatybilnych z nowymi Xboxami znacznie się powiększy.

Źródło: Windows Central