windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Lumia Microsoft Urzadzenia Windows 10

Windows dla ARM zainstalowany na smartfonie Lumia!

Windows dla ARM to dla nas realna nadzieja na to, że wkrótce może zadebiutować od dawna wyczekiwany Surface Phone. W sieci pojawiają się ostatnio dość ciekawe koncepty dotyczące tego urządzenia. Doszło nawet do tego, że jeden z użytkowników zainstalował Windowsa dla ARM na pokładzie swojej Lumii. Rzućmy okiem.

Przedmiotem eksperymentu został doskonale nam znany smartfon Lumia 1520. Na tą chwilę jednak, instalację Windows 10 for ARM na pokładzie smartfona trzeba traktować bardziej jako ciekawostkę, niż jako przełomowe dokonanie. Warto bowiem odnotować, że w odniesieniu do tego, konkretnego przypadku wiele funkcji urządzenia nie działa prawidłowo. Mowa m.in. o nie funkcjonującym ekranie dotykowym. Trudno w takiej sytuacji wyobrazić sobie komfortową pracę ze smartfonem. Prawda?

Miejmy nadzieję, że sam Microsoft już wkrótce odniesie się do możliwości instalacji Windows 10 for ARM na pokładzie smartfonów. Jest to ważne w kontekście tego, czy faktycznie koncern z Redmond przygotowuje się do wydania Surface Phone. Nam natomiast pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: MSPU