windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Surface Phone Urzadzenia

Surface Phone z jeszcze lepszą Cortaną?

Plotki dotyczące Surface Phone pojawiają się w sieci już od dawna. Do tej pory urządzenie wydawało się być dla wielu z nas zupełną abstrakcją. Dzięki projektowi Windowsa dla układów ARM jednak, projekt zaczyna nabierać realnych kształtów. W sprawie Cortany dla Surface Phone wygadał się właśnie chiński oddział Microsoftu.

Jak wiemy, Cortana w tej chwili jest intensywnie rozwijana zarówno dla „dużego” Windows 10, jak i dla konkurencyjnych platform. We wszystkich przypadkach, aplikacja działa już całkiem przyzwoicie. Dział wsparcia Microsoft China odpowiadając na pytanie jednego z użytkowników przyznał, że Cortana dla Surface Phone ma działać o wiele lepiej niż wersja aplikacji dedykowana systemowi Android. Być może więc wraz ze wspomnianym urządzeniem zostanie zaprezentowana nowa wersja asystentki. Co ciekawe, jest to niejako potwierdzenie tego, że Microsoft naprawdę pracuje nad nowym, flagowym smartfonem. Ciągle jednak nie wiadomo, kiedy mógłby zostać zaprezentowany.

Najważniejszą jednak kwestią z pewnością będzie to, czy użytkownicy po raz kolejny zaufają smartfonowi od Microsoftu. Koncern z Redmond na tej płaszczyźnie zawiódł już wielokrotnie – głównie w zakresie aktualizacji oprogramowania do nowej wersji. Miejmy nadzieję, że tym razem Microsoft wyciągnie wnioski z przeszłości i już nas nie zawiedzie.

Źródło: MSPU