windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Urzadzenia

Piekło zamarzło! Intel wydaje procesory z grafiką AMD!

Koncerny Intel oraz AMD znane są z wieloletniej rywalizacji na rynku procesorów. Trudno w niej wskazać zdecydowanego lidera. Niemniej jednak, w trakcie trwających targów CES 2018 zaprezentowany został owoc współpracy odwiecznych rywali – procesor Intel z układem graficznym od AMD.

Produkt ten ma być z założenia dedykowany urządzeniom mobilnym. Zarówno jednak Intel, jak i AMD zapowiadają, że na rynek mogą trafić nawet laptopy dla graczy wyposażone we wspomniane układy. Jak będą radzić sobie z najnowszymi grami – tego dowiemy się gdy już zostaną wprowadzone na rynek. Wiadomo już, że układy graficzne od AMD oparte zostaną na architekturze Vega. W wyniku zawiązanej współpracy, urządzenia wykorzystujące owe rozwiązanie będą jeszcze lżejsze i smuklejsze.

Nie wiadomo jeszcze kiedy na rynku pojawi się sprzęt pracujący w oparciu o owoc współpracy Intela i AMD. Jestem strasznie ciekaw jak będzie on sprawował się w praktyce w kwestii wydajności. Mam nadzieję, że w tej kwestii nie będziemy zawiedzeni. A z jakich procesorów Wy korzystacie? Od AMD czy Intela?

Źródło: Windows Central