windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Muzyka i Wideo Programy Xbox

Xbox zyskuje właśnie sporą przewagę nad PlayStation

W rywalizacji pomiędzy PlayStation a Xboxem (o której wspominałem Wam przy okazji wczorajszego newsa) trudno wskazać zdecydowanego faworyta. Obie konsole są naprawdę świetne i posiadają oddane grono fanów. W jednej jednak kwestii produkt Microsoftu zyskał przewagę nad konkurencyjnym sprzętem – właśnie wydane zostało dla niego centrum multimedialne Kodi.

Czym jest Kodi? Jest to spadkobierca znanego z czasów pierwszej generacji konsoli od Microsoftu Xbox Media Center. Aplikacja pozwala na wygodne odtwarzanie multimediów i oferuje dostęp do ogromnej ilości wtyczek/rozszerzeń. Pojawiają się opinie, że Kodi potrafi sobie poradzić z niemal każdym typem plików multimedialnych, co powinno ucieszyć wymagających użytkowników. Do czynienia mamy z aplikacją uniwersalną, a więc możemy instalować ją na pokładzie wszystkich urządzeń pracujących w oparciu o Windows 10.

Cieszy fakt, iż dla Xboxa wydawane są tak wartościowe aplikacje. Zyska na tym zdecydowanie Xbox One X, który jest jedną z najciekawszych premier bieżącego, kończącego się już za kilkadziesiąt godzin roku. Oby kolejny przyniósł równie ciekawe nowości jeśli chodzi o wsparcie dla konsol z Redmond.

Źródło: Windows Central