windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności iOS Microsoft Windows 10 Xbox

Aplikacja Xbox Beta dla iOS z ważną funkcją

Rynek konsol jest bardzo specyficzny. Pomimo wielu ciekawych urządzeń dostępnych w sprzedaży, najbardziej intensywna rywalizacja toczy się w tej chwili między sprzętami od Microsoftu i Sony. Nas interesuje właśnie Xbox. Microsoft wydał już aplikacje związane z konsolą dla platform iOS oraz Android. W przypadku tej pierwszej pojawiła się właśnie aktualizacja wprowadzająca ważną nowość.

Apka Xbox Beta dla iOS wzbogacona została o bardzo pożądaną funkcję Xbox Live Party Chat. Dzięki niej komunikacja między graczami będzie jeszcze wygodniejsza. Możliwe będzie prowadzenie rozmów w trakcie rozgrywki zarówno w przypadku konsol Xbox 360 i Xbox One, jak i podczas korzystania z komputerów pracujących w oparciu o system Windows 10. W tej chwili funkcja znajduje się w fazie intensywnych testów i dostęp do niej posiada ograniczone grono użytkowników. Możemy się jednak spodziewać, że w nadchodzących tygodniach, Microsoft udostępni wspomnianą aktualizację oficjalnie.

Koncern z Redmond przykłada ogromną uwagę do udoskonalania autorskich aplikacji dedykowanych systemom iOS oraz Android. I dobrze. Wielu spośród nas przesiadło się na nie po zakończeniu przygody z oprogramowaniem Windows Phone czy Windows 10 Mobile. Mamy więc prawo oczekiwać, że Microsoft umożliwi nam wygodne korzystanie z usług, do których przez długie lata tak bardzo przywykliśmy.

Źródło: MSPU