windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Programy Windows Phone

WhatsApp rezygnuje ze wsparcia dla starszych wersji mobilnego Windowsa

WhatsApp to jeden z najpopularniejszych komunikatorów dedykowanych urządzeniom mobilnym. Co ciekawe, mimo że Microsoft teoretycznie zamknął już projekt Windows 10 Mobile, to aplikacja dedykowana tej wersji systemu (jak i starszym, mobilnym „okienkom”), była do tej pory cały czas intensywnie rozwijana. Przyszedł jednak czas na zmiany.

W sieci pojawiła się informacja wskazująca na to, że od dnia 31 grudnia bieżącego roku, wsparcia ze strony programistów pozbawione zostaną wersje WhatsApp dedykowane systemowi Windows Phone w wersji 8.0 i starszym. Można więc spodziewać się, że komunikator będzie wspierany jedynie w przypadku Windows Phone 8.1 czy Windows 10 Mobile. To dobra decyzja. Ze starszych odsłon mobilnego Windowsa korzystają już naprawdę nieliczni użytkownicy. Bezsensem byłoby więc inwestować w rozwój WhatsApp dla takich wersji oprogramowania.

Cieszy fakt, że WhatsApp jest nadal rozwijany w przypadku Windows Phone 8.1 i Windows 10 Mobile. Jest to chyba najlepiej działający komunikator dedykowany mobilnym „okienkom”. Mam nadzieję, że programiści nie porzucą aplikacji w najbliższym czasie i że będzie służyła nam jeszcze przez długie miesiące. A czy Wy korzystacie z WhatsApp?

Źródło: MSPU