windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności HP Microsoft Urzadzenia Windows 10 Windows 10 S

HP Envy x2 z certyfikatem FCC

Kilkanaście dni temu pisaliśmy Wam o tym, że Microsoft zaczyna wprowadzać w życie swój plan związany z wprowadzaniem na rynek urządzeń opartych na procesorach ARM, pracujących pod kontrolą Windows 10. Będzie to otwarcie nowego rozdziału w historii „okienek” i jednocześnie szansa na to, że w najbliższej przyszłości trafią do nas pierwsze informacje odnośnie długo wyczekiwanego Surface Phone. Premierowymi urządzeniami opartymi na technologii Windows on ARM będą jednak hybrydy, których przykładem może być HP Envy x2.

Urządzenie przeszło właśnie certyfikację w FCC. Na rynku ma jednak pojawić się dopiero w drugim kwartale nadchodzącego roku. HP najwidoczniej czeka na udostępnienie przez Microsoft systemu Windows 10 z rozgałęzienia Redstone 4. HP Envy x2 ma zaoferować potencjalnym nabywcom przyzwoitą specyfikację. Możemy liczyć na obecność ekranu o przekątnej 12″ pracującego w rozdzielczości Full HD, procesora Snapdragon 835, 8 GB pamięci RAM czy dysku SSD o pojemności 256 GB.

Na premierę HP Envy x2 przyjdzie nam więc jeszcze troszkę poczekać. Cena urządzenia z pewnością nie będzie niska. Pojawia się jednak pytanie – czy za pół roku konkurencja nie będzie oferowała podobnego sprzętu o mocniejszej specyfikacji? W sieci pojawiły się już bowiem zapowiedzi wskazujące na to, że latem przyszłego roku mogą zadebiutować pierwsze urządzenia pracujące w oparciu o procesory Snapdragon 845. Może więc HP skusi się, by urządzenie Envy x2 zadebiutowało na półkach sklepowych nieco wcześniej?

Źródło: MSPU