windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10

Nvidia żegna się z 32-bitowym Windowsem!

Bardzo liczna grupa użytkowników systemu Windows to zdeklarowani gracze. Wśród nich sporą popularnością cieszą się układy graficzne koncernu Nvidia. Mamy złą wiadomość dla tych spośród Was, którzy korzystają z kart GeForce w połączeniu z 32-bitowym Windowsem.

Nvidia ucina wsparcie dla 32-bitowych wersji systemu Windows. Jaki jest powód takiej decyzji? Według najnowszych statystyk zdecydowana większość graczy przesiadła się już na Windowsa 64-bitowego. Bezsensem jest więc wspieranie „okienek” w wersjach 32-bitowych, z których korzysta zaledwie 2% zdeklarowanych miłośników gier komputerowych. Warto jednak zaznaczyć, że jeszcze przez rok będą dla nich wydawane krytyczne poprawki. Aktualizacji sterowników kart graficznych natomiast już raczej się nie doczekają.

Nie oszukujmy się jednak – najnowsze gry wymagają naprawdę mocnego sprzętu, a na pokładzie takiego nikt już nie instaluje 32-bitowego Windowsa. Takie wersje systemu najczęściej lądują na pokładzie słabszych urządzeń, jak np. netbooki (które lata świetności mają już dawno za sobą). Decyzja Nvidii jest więc jak najbardziej zrozumiała. Jestem ciekaw kiedy podobne kroki podejmie konkurencyjne AMD.

Źródło: MSPU