windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Narzędzia Programy Windows 10 Mobile

To koniec aplikacji Starbucks dla Windows 10 Mobile!

W zeszłym roku, a więc już na długo po debiucie systemu Windows 10 Mobile, popularna sieć kawiarni Starbucks wydała dla „okienek” długo wyczekiwaną aplikację. Co prawda nie był to produkt o zasięgu globalnym i mogli z niego korzystać nasi czytelnicy mieszkający w Kanadzie, USA i Wielkiej Brytanii, jednak sama aplikacja spotkała się z dość ciepłym przyjęciem przez użytkowników. Docierają do nas smutne informacje wskazujące na to, że koncern Starbucks wycofał się właśnie, po dość krótkim okresie, z platformy Windows 10 Mobile.

Trudno się dziwić takiej decyzji. Z mobilnej platformy Microsoftu korzystają obecnie już naprawdę nieliczne osoby. A ze Sklepu znika coraz więcej aplikacji przygotowanych niegdyś dla smartfonów Lumia (i nie tylko). Aplikacji Starbucks nie można już pobierać ze Sklepu Microsoft. Sami użytkownicy natomiast, zostali z niej wylogowani i poinformowani o zaistniałej sytuacji. Zalecono im korzystanie z mobilnej strony www sieci Starbucks. W tym momencie warto przypomnieć, że sama aplikacja mogła służyć do wyszukiwania najbliższych kawiarni, dokonywania w nich płatności, zarządzania naszym kontem, czy odbierania nagród.

No cóż – mijają kolejne tygodnie, a ze Sklepu znikają kolejne aplikacje. Los mobilnego Windowsa dawno już jest przypieczętowany, a wielu z nas nadal nie może pogodzić się ze zmarnowanym potencjałem tego oprogramowania. Prawda?

Źródło: Windows Central