windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Narzędzia Programy Windows 10 Windows 10 S

Chrome w Sklepie Microsoft? Już nie!

Wczoraj świat obiegła elektryzująca wiadomość o pojawieniu się przeglądarki Chrome w Sklepie Microsoft. Była to wieść rewelacyjna, gdyż Google bardzo niechętnie zabierało się za przygotowywanie aplikacji dla Windowsa. Jak się jednak później okazało – rozbudzone nadzieje okazały się być płonne.

Do Sklepu trafiła bowiem nie tyle aplikacja uniwersalna Chrome, dedykowana systemowi Windows 10, a jedynie instalator desktopowej, doskonale znanej nam wersji przeglądarki. To spory zawód dla wszystkich fanów Chrome, których na świecie mamy przecież miliony. Zaistniała sytuacja nie mogła też pozostać niezauważona przez sam Microsoft. Koncern z Redmond bardzo szybko usunął instalator Chrome ze swojego Sklepu.

Wprowadzenie przez Google instalatora Chrome do Sklepu Microsoft miało być pewnym udogodnieniem i umożliwić szybką instalację przeglądarki na pokładzie naszych komputerów. Okazało się jednak że to w pewien sposób kpina z fanów Chrome, wyczekujących od długich miesięcy aplikacji uniwersalnej. Ciekawe, czy kiedykolwiek w ogóle zostanie ona zaprezentowana.

Źródło: Windows Central