windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Narzędzia Programy Windows 10 Windows 10 S

iTunes w Sklepie Microsoft dopiero w przyszłym roku

Microsoft ostatnimi czasy zacieśnia współpracę z Apple oraz Google. Ma to miejsce m.in poprzez przygotowywanie wysokiej jakości aplikacji dla platform iOS oraz Android.  Warto też wspomnieć, iż od jakiegoś czasu zapowiadana jest aplikacja iTunes dedykowana systemowi Windows 10.

Jak się jednak okazuje, nie trafi ona w ręce użytkowników „okienek” w tym roku, jak się wcześniej spodziewano. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość i jeszcze troszkę poczekać. Samo iTunes dla Windows 10 zapowiedziane zostało podczas tegorocznej konferencji Build 2017. Opóźnienie związane z wydaniem aplikacji wynika z konieczności dopracowania jej w jak największym stopniu. Oczywiście użytkownicy Windows 10 mogą nadal korzystać z dotychczasowej, „klasycznej” wersji iTunes. Najbardziej sfrustrowani z powodu opóźnienia będą jednak użytkownicy Windows 10 S, którzy mogą na pokładzie swoich urządzeń instalować jedynie aplikacje dostępne w Sklepie Microsoft.

Miejmy nadzieję, że Apple pośpieszy się z przygotowaniem aplikacji iTunes dla Windows 10. Dobrze by było, gdyby trafiła ona do Sklepu już w styczniu lub lutym.

Źródło: Windows Central