windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Narzędzia Programy Windows 10 Windows 10 S

Grudniowa aktualizacja OneNote wprowadza istotne nowości

Microsoft OneNote to naprawdę świetna aplikacja dedykowana gromadzeniu osobistych notatek. Dostępna jest zarówno dla Windowsa, jak i dla konkurencyjnych platform – iOS oraz Androida. Ostatnia aktualizacja usługi w przypadku „okienek” wprowadza istotne nowości.

Były one testowane od jakiegoś czasu w ramach programu Windows Insider, a obecnie trafiają już do wszystkich użytkowników systemu z Redmond. Pierwszą z wprowadzanych nowości jest wirtualna linijka. Funkcja ta ma oczywiście za zadanie pomóc użytkownikom w nakreślaniu prostych linii oraz dokonywaniu pomiarów. Poza tym linijka oferuje nam wbudowany kątomierz. Pomoże nam on w obracaniu obiektów osadzanych w notatkach. Oprócz wspomnianej nowości, Microsoft kontynuuje prace nad udoskonalaniem funkcji szybkiego wyszukiwania danych. Ma ona na celu przyśpieszenie wyświetlania wyników wyszukiwania danych w naszych notatkach.

Cieszy fakt, że Microsoft dba o to, by autorskie aplikacje koncernu były coraz lepsze i by coraz skuteczniej nam służyły. Miejmy nadzieję że Amerykanie nie będą w tej kwestii zwalniać tempa.

Źródło: Windows Central