windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Microsoft Narzędzia Programy

Microsoft Edge dla Androida zyskuje na popularności

Microsoft w momencie premiery systemu Windows 10 zapowiadał, że przeglądarka Edge ma zrewolucjonizować przeglądanie zasobów Internetu. Nowość miała być pod każdym względem lepsza od poczciwego Internet Explorera i zdobyć o wiele szersze grono użytkowników.

Początkowo Microsoft uważał, że będzie to zadanie łatwe do zrealizowania. Jak się jednak okazało, rzeczywistość brutalnie zweryfikowała te plany. Użytkownicy komputerów i tabletów pozostawali nadal wierni takim rozwiązaniom jak Chrome czy Firefox. Windows 10 Mobile okazał się natomiast być wielką, rynkową porażką. Nic więc dziwnego, że w Redmond postanowiono o wydaniu Edge dla Androida oraz iOS. W tym pierwszym przypadku ilość pobrań przeglądarki przekroczyła już magiczną barierę miliona.

Co prawda Microsoft Edge dla Androida nie działa jeszcze tak sprawnie i bezproblemowo jak byśmy tego chcieli. Warto jednak zaznaczyć, że przeglądarka wyszła już z fazy beta, a Microsoft na bieżąco zajmuje się jej udoskonalaniem. Może tym razem Amerykanom uda się odnieść sukces?

Źródło: Windows Central