windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Urzadzenia Windows 10 Windows 10 S

Windows 10 na ARM to już rzeczywistość!

Microsoft od dłuższego czasu zapowiadał, że zamierza dostosować system Windows 10 do pracy z urządzeniami opartymi o układy ARM. Wielu z nas czekało na premiery smartfonów pracujących pod kontrolą pełnoprawnej dziesiątki. Doczekaliśmy się pierwszych nowości, jednak nie ma wśród nich żadnej słuchawki – nawet legendarnego Surface Phone.

Jednym z takich urządzeń jest mający zadebiutować na wiosnę HP ENVY x2. Ten klon Surface Pro wyposażony zostanie w ekran o przekątnej 12″ pracujący w rozdzielczości Full HD. Jego sercem będzie układ Snapdragon 835. Wśród najważniejszych funkcji warto wymienić m.in. obecność modemu LTE (działającego z kartami nanoSIM), czy bardzo długi czas pracy baterii, mający wynosić wg zapewnień producenta aż 20 godzin. Nie została jeszcze jednak ujawniona cena wspomnianego urządzenia.

Mam nadzieję, że mimo wszystko doczekamy się wkrótce pierwszych smartfonów pracujących w oparciu o „pełnego” Windowsa 10. Tylko czy użytkownicy po raz kolejny zaufają koncernowi z Redmond, który zaliczył przeogromną rynkową wpadkę z systemem Windows 10 Mobile? Przekonamy się wkrótce.

Źrodło: MSPU