windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft

Windows 7 ma problem z aktualizacjami

Windows 7 to ciągle najpopularniejsza odsłona „okienek” z której korzystają miliony użytkowników na całym świecie. Nic w tym dziwnego – jest to zdecydowanie najlepsza, jak do tej pory, wersja Windowsa, która rzadko sprawiała poważniejsze problemy. Tym razem jednak jeden z nich może poważnie irytować.

Windows Update w „siódemce” boryka się ostatnio z dość poważnym błędem 80248015. Skutecznie uniemożliwia on pobranie aktualizacji (w tym wypadku dość ważnych poprawek związanych z bezpieczeństwem pracy z komputerem) z serwerów Microsoftu. Użytkownicy zgłosili już problem w ramach serwisu Microsoft Answers, ale na razie nie zostały udzielone żadne wyjaśnienia ze strony koncernu z Redmond.

Miejmy nadzieję, że Microsoft szybko zareaguje i rozwiąże ów problem. Co prawda Windows 7 jest już wiekowym systemem i koncern z Redmond nie rozwija go już dodając nowe funkcje, ale wciąż wydawane są dla niego ważne poprawki związane z bezpieczeństwem. Dlatego właśnie tak istotne jest by Windows Update w jego przypadku działało bardzo sprawnie.

Źródło: MSPU