windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Microsoft Narzędzia Programy

Microsoft Edge dla Androida z nowymi funkcjami

Microsoft sukcesywnie aktualizuje przeglądarkę Edge dla iOS oraz Androida. Jak można od dłuższego czasu zauważyć, w pierwszej kolejności nowe funkcje i zmiany testują użytkownicy smartfonów iPhone i iPadów. Następnie aktualizowana jest wersja przeglądarki dedykowana Androidowi. Nie inaczej jest i tym razem.

Wczoraj użytkownicy Edge dla Androida uraczeni zostali aktualizacją wprowadzającą dwie bardzo istotne nowości. Pierwszą z nich jest synchronizacja haseł z desktopową wersją Edge. Na tą funkcję czekało wielu z nas, gdyż w znaczący sposób ułatwia ona pracę z przeglądarką. Drugą nowością jest ciemny motyw aplikacji, dzięki któremu wygląda ona naprawdę świetnie. Warto zauważyć, że właśnie ciemny motyw będzie wygodny w użytkowaniu szczególnie podczas przeglądania stron www nocą.

Przeglądarka Edge dla iOS i Androida ciągle znajduje się w fazie testów. Nie działa więc jeszcze w pełni stabilnie i pracowników Microsoftu czeka jeszcze wiele pracy zanim doprowadzą ją do pełnej funkcjonalności. Niemniej jednak cieszy fakt iż koncern z Redmond pracuje nad aplikacją bardzo intensywnie. To dobry prognostyk na przyszłość.

Źródło: MSPU