windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10

Windows 10 Redstone 4 wkrótce z nową funkcją

Microsoft nieustannie rozwija system Windows 10 w wersji dla komputerów osobistych i tabletów. W fazę testów wchodzą już pierwsze kompilacje należące do rozgałęzienia Redstone 4. Zaoferują one użytkownikom nowe funkcje i udoskonalenia w zakresie pracy samego systemu. Wśród oficjalnie przedstawionych nowości, jedna prezentuje się szczególnie ciekawie.

Mowa o Timeline, czyli w dosłownym tłumaczeniu „osi czasu”. Funkcja ta trafi w ręce członków programu Windows Insider wraz z nadchodzącą, najnowszą wersją testową Windows 10. Co prawda miała zostać wydana wraz z aktualizacją Fall Creators Update, jednak koncern z Redmond zdecydował o tym, że musi zostać jeszcze skrzętniej dopracowana. Oś czasu pozwoli na monitorowanie aktywności użytkownika na danym urządzeniu. Ułatwi też przełączanie się między zadaniami nawet w przypadku rozmaitych platform. Na przykład pracę z dokumentem rozpoczętą za pośrednictwem komputera będziemy mogli kontynuować bezproblemowo np. za pośrednictwem iPada.

Funkcja Timeline wyczekiwana jest od miesięcy. Cieszy więc fakt, iż Micosoft zdecydował się na start jej publicznych testów w ramach programu Insider. Jestem ciekaw jak będzie wyglądało jej funkcjonowanie w praktyce.

Źródło: Windows Central