windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10

Windows 10 powolutku rośnie w siłę

Microsoft jeszcze kilka lat temu zapowiadał, że Windows 10 będzie prawdziwą rewolucją i jednocześnie najlepszym systemem, jaki kiedykolwiek powstał w Redmond. Czas mija, a „dziesiątka” zdobywa serca użytkowników bardzo powoli – na świecie nadal niepodzielnie dominuje Windows 7.  Najnowsza odsłona systemu od Microsoft notuje jednak tendencję zwyżkową.

W tej chwili, Windows 10 jest zainstalowany na około 600 milionach urządzeń (wliczając w to Xboxa, czy smartfony). Nie jest to wynik, który mógłby w pełni satysfakcjonować włodarzy koncernu z Redmond. W momencie premiery oprogramowania spodziewano się bowiem, że liczba urządzeń pracujących pod kontrolą „dziesiątki” bardzo szybko dobije do miliarda. Dziś w Redmond nikt już na to nie liczy i nikt nie zakłada takiego scenariusza. Pracownicy Microsoftu natomiast skupiają się na tym, by prężnie rozwijać sam system.

Po spektakularnej porażce Windows 10 Mobile, Microsoft skupił się na komputerach i tabletach. Windows 10 ma być systemem wszechstronnym i intuicyjnym w obsłudze. Ma sprawić, że jego użytkownicy będą czerpali jeszcze więcej satysfakcji z użytkowania swojego sprzętu multimedialnego. Czy Microsoft osiągnie ten cel? Czas pokaże. Trzymamy kciuki!

Źródło: MSPU