windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Narzędzia Programy

Microsoft Office udostępniony dla Chromebooków!

Microsoft wraz ze swoim sztandarowym produktem – systemem Windows – ciągle dominuje na rynku komputerów osobistych. Mimo to, od jakiegoś czasu w siłę rosną Chromebooki, które mają być tańszą alternatywą dla urządzeń pracujących w oparciu o „okienka”. Koncern z Redmond nie zamierza się biernie przyglądać owej sytuacji.

Jakiś czas temu zadebiutował Windows 10 S. Mowa o odchudzonej wersji klasycznej „dziesiątki”, pozwalającej na instalowanie tylko i wyłącznie aplikacji dostępnych w Sklepie Microsoft. Windows 10 S miał być alternatywą dla Chrome OS i powstał z myślą o sektorze edukacji oraz – jak się później przekonaliśmy – klientach biznesowych. Dziś natomiast, Microsoft poinformował o udostępnieniu pakietu Office w wersji dedykowanej Chromebookom. Od jakiegoś czasu bowiem, wybrane urządzenia pracujące w oparciu o Chrome OS mają dostęp do Sklepu Play i aplikacji w nim udostępnianych. Warto zaznaczyć, że pakiet Office dostępny jest za darmo dla użytkowników Chromebooków o przekątnej ekranu nie przekraczającej 10,1″. Właściciele pozostałych urządzeń muszą zakupić subskrypcję Office 365, aby cieszyć się pakietem biurowym z Redmond.

Być może już wkrótce Microsoft zaoferuje użytkownikom Chrome OS dostęp do kolejnych, autorskich aplikacji takich, jak chociażby OneDrive czy Outlook. Byłoby to niewątpliwie bardzo dobre posunięcie, czyż nie?

Źródło: Neowin