windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft

Sklep Microsoft wprowadza do oferty czcionki

Microsoft całkiem niedawno zabrał się za poważne zmiany w swoim Sklepie dla Windowsa i Xboxa. Przeprowadzono rebranding celem zwiększenia jego rozpoznawalności. Rozszerzono też jego ofertę o nowe, bardzo ciekawe urządzenia. Okazuje się, że koncern z Redmond szykuje dla nas jeszcze jedną nowość.

Serwis MSPU wskazuje na to, że Microsoft będzie oferował użytkownikom systemu Windows 10 możliwość pobierania nowych czcionek ze Sklepu. Dziś do pobrania udostępniona została czcionka Arial Nova. Jest to czcionka prosta, elegancka, która doskonale wkomponuje się w tworzone przez użytkowników dokumenty. Co ciekawe, pobierać ją można całkowicie bezpłatnie. Możemy spodziewać się, że w ciągu nadchodzących tygodni oferta czcionek w Sklepie Microsoft z pewnością zostanie w znacznym stopniu rozszerzona.

Cieszy fakt, że koncern z Redmond nieustannie poszerza ofertę Sklepu Microsoft. Myślę jednak, że Microsoft powinien skupić się na udoskonalaniu niektórych swoich usług. Dla przykładu – przeglądarka Edge miała być prawdziwym hitem. Póki co jednak kiepsko radzi sobie w starciu z konkurencją i wymaga jeszcze wielu udoskonaleń.

Źródło: MSPU