windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft

Microsoft rozważał zastosowanie stylusa w przypadku flagowych Lumii

Microsoft swego czasu wiązał z mobilnym Windowsem całkiem spore nadzieje. Niestety rzeczywistość brutalnie zweryfikowała plany koncernu z Redmond i system nie poradził sobie z silną konkurencją w postaci Androida oraz iOS. Jak się jednak okazuje, istniały ciekawe koncepcje związane z akcesoriami dedykowanymi smartfonom Lumia.

Topowe urządzenia z rodziny Lumia – modele 950 i 950 XL mimo ogromnego potencjału nie sprzedawały się tak, jak tego oczekiwano i pod względem popularności nie dorównały świetnym poprzednikom. Być może stanowiłyby o wiele bardziej atrakcyjną propozycję dla potencjalnych nabywców, gdyby oferowały wsparcie dla dedykowanego stylusa jakim mogłoby być urządzenie Surface Pen. Na załączonym materiale wideo możemy zaobserwować, jak wyglądałaby praca stylusa w przypadku topowych smartfonów Lumia.

Być może Microsoft wyciągnie wnioski i – o ile kiedykolwiek ujrzymy Surface Phone – smartfon ten zaoferuje wsparcie dla urządzenia Surface Pen. Byłaby to niewątpliwie bardzo pożądana i praktyczna funkcja czyż nie?

Źródło: MSPU