windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Microsoft Urzadzenia

W Redmond stawiają na Androida? Razer Phone w Sklepie Microsoft!

Microsoft pokazał nam już, że w Sklepie Microsoft zamierza sprzedawać urządzenia pracujące nie tylko pod kontrolą Windowsa, ale i Androida. Mowa tu o smartfonach od Samsunga – Galaxy S8 i S8 Plus. Tym razem do oferty koncernu z Redmond trafiło urządzenie dla graczy – Razer Phone. I jak się okazuje – spotkało się z gorącym przyjęciem.

Urządzenie dostępne było bardzo krótko na anglojęzycznej stronie Sklepu Microsoft. Szybko zostało wyprzedane, mimo wysokiej ceny wynoszącej 699,99 USD. Warto wspomnieć o jego specyfikacji. Razer Phone wyposażony został w najwyższej jakości komponenty, mające przede wszystkim zapewnić komfortowe uruchamianie gier na pokładzie tego smartfona. Mamy tu więc ekran o przekątnej 5,7″ pracujący w rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli. Sercem Razer Phone jest procesor Qualcomm Snapdragon 835 wspierany przez aż 8 GB pamięci RAM. Na instalację gier wygospodarowano 64 GB rozszerzalnej pamięci wewnętrznej. Smartfona wyposażono też w kamerkę do wideorozmów o rozdzielczości 8 MP, dwa tylne aparaty o rozdzielczości 12 MP i 13 MP, czy baterię o pojemności 4000 mAh.

Jak widać, Microsoft stawia na Androida. Czy to oznacza koniec starań o zawojowanie rynku smartfonów za pośrednictwem urządzeń pracujących w oparciu o własny system? Przekonamy się już wkrótce.

Źródło: MSPU