windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Xbox

Xbox One X sprzedaje się lepiej niż PlayStation 4 Pro

Xbox One X to urządzenie, na które tygodniami czekało wielu fanów konsol od Microsoftu. Potężna specyfikacja i bogate funkcje gamingowe mają przyciągnąć do świata Xbox nowych użytkowników. Są na to realne szanse – wskazują na nie wyniki sprzedaży urządzenia w pierwszym tygodniu od wprowadzenia na rynek.

Godnym odnotowania jest fakt, iż Xbox One X w pierwszym tygodniu sprzedał się w większej ilości egzemplarzy, niż PlayStation 4 Pro w momencie debiutu. Różnica jest spora – chociażby na przykładzie wyników sprzedaży z Wielkiej Brytanii. Najnowsza konsola z Redmond sprzedała się tam w bieżącym tygodniu w ilości około 80 000 egzemplarzy. Dla porównania – PlayStation 4 Pro w pierwszym tygodniu sprzedaży, sprzedało się w Wielkiej Brytanii w ilości „zaledwie” 50 000 urządzeń.

Mam nadzieję, że Xbox One X będzie strzałem w dziesiątkę i przekona wielu użytkowników PlayStation do zmiany platformy. W końcu o to chodziło pracownikom Microsoftu w chwili projektowania najnowszej konsoli. Przed nami gorący okres świąteczny, w którym wyniki sprzedaży nowego Xboxa mogą ulec znacznej poprawie.

Źródło: Windows Central