windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft

Chromebooki zaczynają czerpać rozwiązania z Windowsa

Przez wiele lat Microsoft niepodzielnie rządził na rynku komputerów osobistych, a Windows nie miał żadnej poważniejszej konkurencji jeśli chodzi o systemy operacyjne im dedykowane. Od dłuższego czasu jednak coraz śmielej radzi sobie Google z Chrome OS oraz Chromebookami. Co ciekawe, urządzenia te zaczynają pełnymi garściami czerpać z rozwiązań znanych nam właśnie z Windowsa.

Konkurencja ze strony Chromebooków zaczyna być dla Microsoftu coraz groźniejsza. Całkiem niedawno do Chrome OS wprowadzona została funkcja uruchamiania aplikacji dla Androida instalowanych za pośrednictwem Sklepu Play. Google nie spoczywa na laurach i wprowadza do swojego systemu kolejne nowości. Jedną z nich jest możliwość pracy z dwoma aplikacjami jednocześnie na podzielonym ekranie. Od jakiegoś czasu podobną funkcję oferują smartfony pracujące w oparciu o Androida. Warto jednak pamiętać o tym, że… Microsoft pozwalał uruchamiać aplikacje na podzielonym ekranie jeszcze w czasach Windowsa 8. Pamiętacie?

Konkurencja między Microsoftem a Google na rynku systemów operacyjnych dla komputerów i tabletów wychodzi na dobre użytkownikom. To właśnie pod wpływem działań Google koncern z Redmond zaprezentował system operacyjny Windows 10 S, będący okrojoną z funkcji i teoretycznie bezpieczniejszą wersją klasycznej „dziesiątki”. Jestem ciekaw w jakim kierunku podąży dalej rywalizacja między dwoma doskonale nam znanymi koncernami.

Źródło: MSPU