windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Xbox

Xbox One X debiutuje właśnie dziś!

Microsoft już od dłuższego czasu zapowiadał nadejście nowej wersji Xboxa One, która miała zrewolucjonizować rynek konsol. Urządzenie, reklamowane przez koncern z Redmond jako najpotężniejsza konsola na świecie, dostępne było w przedsprzedaży od sierpnia. Dziś nadszedł dzień oficjalnej premiery Xboxa One X.

Specyfikację nowości od Microsoftu przedstawialiśmy Wam już jakiś czas temu:

Xbox One X napędzany będzie przez 8 procesorów taktowanych zegarem 2.3GHz. Całość wspomagana będzie przez 12 GB pamięci RAM (z czego 9 dla gier). Za układy graficzne odpowiada Radeon i 40 jednostek obliczeniowych taktowanych 1172 MHz. Całość przekłada się na 6 teraflopów mocy procesora graficznego. Pamieć wbudowana w urządzenie zaczynać się będzie od 1TB. Urządzenie jest obecnie najpotężniejszym sprzętem do gier wśród konsol, co niestety przekłada się na jego cenę. Warto również wspomnieć, że Microsoft zachował kompatybilność wsteczną z wszelkimi akcesoriami i grami, które do tej pory dostępne były dla konsol Xbox One.

Konsola spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem przez fanów Xboxa, co widać było po szybko wyprzedawanych partiach produktu. Co prawda Microsoft nie podał jeszcze oficjalnych informacji dotyczących wyników przedsprzedaży, jednak możemy się spodziewać, że będą one całkiem zadowalające. Koncern z Redmond zapowiada, że baza gier kompatybilnych z konsolą liczyć będzie niemal 1300 tytułów, z których około 220 będzie grami ekskluzywnymi, dostępnymi wyłącznie dla Xbox.

Sprzedaż konsoli prowadzona jest obecnie w 35 krajach. Jest wśród nich oczywiście i Polska. Xboxa One X możemy nabyć m.in. poprzez Sklep Microsoft. Cena nie jest niska i wynosi 2199 zł. Zapaleni gracze jednak, z pewnością nie będą żałować na niego swoich pieniędzy.

Źródło: MSPU