windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Narzędzia Programy Windows 10 Windows 10 Mobile Windows 10 S Xbox

Sklep Microsoft zaktualizowany w programie Insider

Microsoft całkiem niedawno zabrał się za ujednolicanie Sklepu aby uczynić go bardziej rozpoznawalnym i rozszerzyć jego asortyment. Zmiany wprowadzone zostały początkowo w ramach programu Insider, aby następnie trafić do wszystkich użytkowników. Tym razem Microsoft wprowadza w Sklepie kolejne poprawki.

Dokładniej chodzi o sam interfejs Sklepu. Został on w najnowszej aktualizacji przeprojektowany i wzbogacony o elementy mające go dostosować do nowego stylu Windows 10, znanego pod nazwą Fluent Design. Zmieniła się m.in. kolorystyka wysuwanego menu (zarówno w przypadku Windows 10 jak i Windows 10 Mobile), jak i całej aplikacji Sklepu. Ponadto warto wspomnieć o drobnej, ale przydatnej poprawce – możemy teraz wyłączyć w ustawieniach funkcję autoodtwarzania materiałów wideo w aplikacji Sklepu. Wprowadzone zostały też poprawki błędów i stabilności pracy aplikacji.

Nowa wersja Sklepu, oznaczona jako 11710.1000.94.0, początkowo trafi do użytkowników zrzeszonych w ramach programu Windows Insider. Myślę jednak, że Microsoft nie będzie nam kazał długo czekać na moment, w którym trafi ona na pokład urządzeń pozostałych użytkowników systemu Windows 10. A jak Wy oceniacie wspomniane zmiany?

Źródło: Windows Central