windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft

To koniec Outlook.com Premium

Usługa Outlook.com Premium, udostępniona użytkownikom na początku bieżącego roku, była do tej pory świetną propozycją dla klientów biznesowych. Pozwalała m.in. na podpięcie adresu mailowego do własnej domeny czy możliwość wspólnego korzystania z poczty przez nawet pięciu użytkowników.

Microsoft jednak, decyduje się właśnie na wyłączenie usługi dla nowych użytkowników (nie można się już w niej rejestrować). Może mieć to związek z niedawnym przeniesieniem wielu jej funkcjonalności do coraz popularniejszego Office 365. Jeśli posiadacie aktywną subskrypcję Outlook.com Premium, to możecie ją wypełnić do końca, a następnie przedłużyć i nadal z niej korzystać. Microsoft natomiast nie przewiduje z tytułu zaistniałej sytuacji żadnych rekompensat finansowych.

Warto zauważyć, że zaistniała sytuacja stawia Microsoft w nieco niekorzystnym świetle. Amerykanie udostępnili usługę Outlook.com Premium stosunkowo niedawno i tak szybkie jej wygaszenie może nadszarpnąć zaufanie klientów, którzy mogą skłonić się ku konkurencyjnym rozwiązaniom. A czy Wy korzystaliście do tej pory z usługi Outlook.com Premium?

Źródło: MSPU