windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile pozostanie w programie Insider

Jak wszyscy doskonale wiemy, Windows 10 Mobile okazał się być dla Microsoftu porażką na całej linii. Słabe wyniki sprzedaży smartfonów, wiecznie niedopracowany system czy poważne braki jeśli chodzi o dostępne aplikacje to czynniki, które zadecydowały o tym, że owo oprogramowanie nie będzie dalej rozwijane. Pozostanie jednak w programie Windows Insider.

Nie mamy co liczyć na nowe funkcje w przypadku Windows 10 Mobile. Bezsensem byłoby bowiem dla Microsoftu dalsze rozwijanie systemu z którego już prawie nikt nie korzysta i dla którego nikt nie chce pisać aplikacji (ostatnio z platformy wycofały się Garmin i Gameloft). System pozostanie jednak w programie Windows Insider. Z pewnością chodzi o możliwość testowania poprawek bezpieczeństwa i poprawek błędów przez użytkowników, którzy jeszcze z jakichś powodów pozostali przy swoich Lumiach.

Microsoft chce teraz skupić się na rozwoju projektu Andromeda OS dla urządzeń mobilnych. Tylko czy po wszystkich porażkach koncernu z Redmond i po tym jak traktowano do tej pory użytkowników Windows Phone czy Windows 10 Mobile ktoś jeszcze Microsoftowi zaufa? To będzie bardzo trudne.

Źródło: MSPU