windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Urzadzenia Windows 10

Sprawdź, jakiego laptopa potrzebujesz

Wybierając laptop należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego przeznaczenie, które decyduje o tym, jakie cechy powinien posiadać komputer. Oto kilka wskazówek, które pomogą w wyborze urządzenia w pełni dostosowanego do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Komputery biznesowe

Idealne urządzenie do celów biznesowych jest wyposażone w powłokę antyrefleksyjną, która gwarantuje wygodę podczas pracy w różnych warunkach, jak również we wzmocnioną obudowę. Taki komputer powinien charakteryzować się mobilnością, aby nie sprawiał kłopotów w trakcie podróży, a jednocześnie estetyką wykonania. Należy także zwrócić uwagę na dodatkowe zabezpieczania, dzięki którym osoby niepowołane nie będą miały dostępu do przechowywanych na urządzeniu danych. Obecnie w sprzedaży dostępne są modele wykorzystujące specjalne mechanizmy szyfrowania danych oraz czytniki linii papilarnych, ale patrząc na dodatki nie należy zapominać o wydajności: chcąc zapewnić sobie komfortową pracę dobrze jest wybrać sprzęt z przynajmniej 8GB RAMu i procesorem serii i5 oraz dyskiem SSD, który przewyższa swoją wytrzymałością dyski talerzowe co może mieć znaczenie w przypadku częstych podróży.

Jeśli szukasz sprawdzonych biznesowych konstrukcji powinieneś zainteresować się np. seriami Zenbook (Asus), Elitebook (HP), Vostro (Dell) i ThinkPad (Lenovo).

Urządzania dla gracza

Pasjonaci gier, którzy poszukują wydajnego urządzenia, spełniającego wymogi najnowszych tytułów, muszą przygotować się na większy wydatek. Taki komputer powinien być wyposażony w matrycę o dużej przekątnej i rozdzielczości przynajmniej FullHD oraz wydajny procesor: najlepiej Core i7 lub zupełnie nowe na rynku mobilnym AMD Ryzen. Istotne znaczenie mają również duża ilość pamięci RAM (8-16 GB) oraz przede wszystkim solidna karta graficzna: tu celujemy w GTX1050Ti i wyższe. Gry zajmują coraz więcej miejsca, więc dysk twardy musi mieć sporą pojemność, z tego powodu wiele gamingowych laptopów jest wyposażonych w szybki SSD i HDD jako drugi dysk zapewniający magazyn na dane. Oprócz tego komputer dla gracza potrzebuje rozbudowanego układu chłodzenia, który pozwoli cieszyć się grą bez obawy o throttling (zaniżenie wydajności z powodu zbyt wysokiej temperatury), więc nie zawsze lekka konstrukcja w smukłej obudowie będzie tu dobrym wyborem.

Topowe serie laptopów do gier to np. Dell Alienware, HP Omen, Acer Predator czy MSI GTxx.

Laptopy multimedialne

Multimedialny komputer powinien być wyposażony w matrycę FullHD IPS zapewniającą szczegółowy obraz, znakomite odwzorowanie kolorów i szerokie kąty widzenia. Mile widziane są też dobre głośniki i pojemny dysk, ale jeśli korzystamy głównie z treści dostępnych w internecie, to nawet niewielki SSD powinien wystarczyć. Ponadto laptopy multimedialne powinny mieć przynajmniej 8 GB RAM by zapewnić nam płynne działanie np. kilkunastu otwartych okien w przeglądarce. Procesor nie odgrywa tutaj kluczowej roli, dlatego wystarczający będzie Intel Core i3 albo Core i5 – trzeba pamiętać, że wersje niskonapięciowe (oznaczone ”U”) będą miały niższą wydajność od swoich standardowych odpowiedników, ale za to pozwolą na dłuższą pracę na baterii, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Poszukując laptopów multimedialnych warto zainteresować się takimi producentami jak Lenovo, HP, Asus, Dell.

Gdzie najlepiej kupić laptopa?

W dzisiejszych czasach najbardziej popularnym miejscem na zakup laptopa jest Internet. Wiele różnorodnych ofert, które znajdują się w sieci może jednak przyprawiać o ból głowy. Z tego powodu warto wspomnieć, że kupując laptopy w Neonet.pl mamy możliwość obejrzenia sprzętu zarówno w sklepie online jak i w jednym z kilkuset firmowych salonów na terenie całej Polski. Tego typu udogodnienie z pewnością ułatwi nam wybór odpowiedniego sprzętu.