windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Xbox

To koniec Kinecta dla Xbox One

Kinect to jedno z najbardziej rozpoznawalnych akcesoriów dla Xboxa. Przez lata towarzyszyło miłośnikom konsoli z Redmond. Nadszedł jednak ten dzień, w którym Microsoft kończy jego dystrybucję.

Oczywiście już w momencie rynkowego debiutu Kinect wykazywał ogromny potencjał jako kontroler pozwalający na sterowanie poczynaniami w grze za pośrednictwem ruchu. Niemniej jednak dziś jego rozwijanie nie jest już dla Microsoftu priorytetem. Nastała epoka Holo Lens i Windows Mixed Reality i prawdopodobnie to właśnie owe technologie będą w przyszłości wykorzystywane w przypadku nowych konsol z Redmond. Jestem ciekaw w jakim kierunku pójdzie Microsoft jeśli chodzi o rozwój kontrolerów dla konsoli w ciągu najbliższych lat.

No cóż – Kinecta wielu fanów Xboxa będzie wspominać z rozrzewnieniem. W końcu było to naprawdę świetne akcesorium dedykowane konsoli od Microsoftu. Zapewne niektórzy spośród Was nadal używają tego urządzenia. Co myślicie o wspomnianej decyzji Microsoftu? Czy według Was jest trafna? Zapraszamy do dyskusji.

Źródło: Windows Central