windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Narzędzia Programy Windows 10 Mobile

Microsoft wydał nowe oprogramowanie do aktualizowania telefonów z Windowsem

Choć teoretycznie smartfony pracujące pod kontrolą mobilnego Windowsa są już „martwe”, to Microsoft nadal wydaje dla nich aktualizacje związane z poprawą bezpieczeństwa użytkowania. Ponadto koncern z Redmond zaprezentował wczoraj nową aplikację służącą do aktualizowania smartfonów z poziomu komputera.

Program OTC Updater można pobrać bezpośrednio ze strony Microsoftu. Jego zadaniem jest instalacja na pokładzie naszych smartfonów najnowszej, oficjalnej kompilacji mobilnego Windowsa. Aplikacja radzi sobie z tym wyśmienicie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w trakcie pobierania najnowszej, oficjalnie dostępnej wersji Windows Phone lub Windows 10 Mobile, pobierane są też aktualizacje ją poprzedzające, które nie były wcześniej zainstalowane na naszym urządzeniu.

OTC Updater jest bardzo prosty w obsłudze. Uruchamiamy go z wiersza poleceń. Telefon wykrywany jest po podłączeniu automatycznie. Tylko czy w momencie gdy już prawie nikt nie korzysta ze smartfonów Lumia, przygotowanie takiej aplikacji miało sens? Trudno to w tej chwili jednoznacznie ocenić.

Źródło: MSPU