windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Urzadzenia Windows 10

Niewielkie komputerki z Windowsem nadal w modzie?

Dobrych kilka lat temu w modzie pozostawały netbooki, które miały dać nam namiastkę prawdziwego komputera w kompaktowych rozmiarach. Z czasem jednak straciły one rację bytu poprzez rozwijający się rynek smartfonów i tabletów. Jak się jednak okazuje, niewielkie komputery z Windowsem na pokładzie nadal mogą budzić zainteresowanie. Doskonałym przykładem jest tutaj GPD Win 2.

Jest to urządzenie pracujące w oparciu o procesor Intel Core M3-7Y30. Nie zostało jeszcze oficjalnie zaprezentowane, stąd nie znamy jego pełnej specyfikacji, ale w sieci pojawiły się pierwsze przecieki z nim związane. Maszyna przygotowana została głównie z myślą o graczach. Nie uruchomimy jednak na niej najnowszych produkcji, które wymagają mocnej specyfikacji komputera. Komputerek posłuży natomiast świetnie do przeglądania stron internetowych czy grania w produkcje z ubiegłej dekady, lub te dostępne w Sklepie Microsoft. Nowość pracuje bowiem w oparciu o system Windows 10.

Poprzednia generacja urządzenia kosztowała ok. 340 USD. Cena GPD Win 2 powinna wyglądać podobnie. A czy Waszym zdaniem jest to sprzęt wart uwagi? Czy może zupełnie bezużyteczny?

Źródło: MSPU