windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Lumia Microsoft Urzadzenia Windows 10 Mobile

Aktualizacja Fall Creators Update kończy wsparcie dla Lumii 640/640 XL

Smartfony Lumia 640 i 640 XL są nadal używane przez wielu fanów mobilnego Windowsa. Są to jedne z najlepszych smartfonów, jakie wydał Micosoft od czasu pamiętnego przejęcia działu mobilnego Nokii. Mamy jednak dla Was złe wieści. Aktualizacja Fall Creators Update kończy okres wsparcia dla tych urządzeń.

To smutna wiadomość. Wśród wspieranych smartfonów Lumia pozostały już tylko te, które należą do serii x5x. Jak wiemy, nie były one już tak popularne, jak poprzednie serie smartfonów z Windows Phone na pokładzie. Modele 550 i 650 były wręcz krytykowane za to, że nie wnoszą konkretnych nowości mogących zachęcić do ich zakupu właścicieli smartfonów poprzedniej generacji. Historia mobilnych „okienek” dobiega już jednak powoli końca i można się spodziewać, że Microsoft w ciągu najbliższych miesięcy zakończy wsparcie także dla kolejnych smartfonów.

Telefony Lumia 640 i 640 XL nie otrzymają już żadnych aktualizacji oprogramowania ze strony Microsoftu. System Windows 10 Mobile w ich przypadku nie wyjdzie już poza aktualizację Fall Creators Update. A czy Wy korzystacie jeszcze z tych urządzeń? Jak je wspominacie?

Źródło: Windows Central