windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Microsoft

Microsoft Launcher odmieni Twojego smartfona z Androidem

Microsoft świadomy porażki Windows 10 Mobile na rynku smartfonów, zabrał się ostatnio za intensywne rozwijanie aplikacji dedykowanych systemom Android oraz iOS. Jedną z nich jest Microsoft Launcher (znany do niedawna pod nazwą Arrow Launcher). Pozwala on w jeszcze większym stopniu zintegrować naszego smartfona z usługami Microsoftu.

Aplikacja dostępna jest do pobrania w Sklepie Play i może ją sprawdzić każdy użytkownik smartfona pracującego pod kontrolą systemu od Google. Launcher oferuje przejrzysty interfejs. Wśród jego najciekawszych funkcji warto wymienić spore możliwości w zakresie personalizacji. Możemy m.in. zmienić wiodący kolor launchera. Dostępna jest także funkcja obsługi gestami (w celu zwiększenia produktywności). Aplikacja ponadto oferuje użytkownikowi dostęp do strumienia zawierającego informacje o nadchodzących wydarzeniach, najważniejszych wiadomościach z kraju i ze świata, ostatnio używanych kontaktach, aplikacjach itp. Najciekawszą funkcją jest chyba jednak opcja kontynuowania pracy rozpoczętej na smartfonie po uruchomieniu komputera. Do prawidłowego działania jednak wymaga ona zainstalowania najnowszej, nadchodzącej aktualizacji Windows 10 – Fall Creators Update.

Android ma to do siebie, że daje nam ogromne możliwości personalizacji. Podzielcie się z nami swoimi opiniami odnośnie Waszych ulubionych launcherów. Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Źródło: Windows Central